Co pro nás znamená svoboda?

Co pro nás znamená svoboda?
Pošlete tento příspěvek ostatním!

Návštěvníci naší školy si mohli všimnout interaktivní výstavy, která je k vidění v prostorách u školní jídelny. My jsme se zeptali nejen sami sebe, ale i druhých, co pro ně svoboda vlastně znamená:

Pro mě svoboda znamená, když může být člověk sám sebou. Každý si může myslet co chce a mít na cokoliv názor jaký chce. (Veronika Konečná 6.A)

Svoboda je to nejcennější, co člověk má. Svobodně se rozhodnout, říct svůj názor, vycestovat kamkoliv mě srdce táhne. (Petra Pavelková, učitelka)

Svoboda je možnost s něčím se vyjádřit a mít vlastní názor, ale nejen to, máme také volnost a nejsme ničím omezováni.(Michael Brothánek 8.A)

Svoboda je volnost cestovat všude po světě. A také to, že si můžeme říkat i myslet, co chceme. (žák 6. třídy)

Pro mě je svoboda to, že si můžete dělat co chcete, můžete si vyrazit kam chcete, můžete si myslet všechno, co chcete. Máte volnost všeho. (Martin Pospíšil 6.B)

Svoboda pro mě znamená, že mi nikdo nevnucuje svůj názor. Můžu říkat, co chci a jak nahlas chci, ať už je to v třeba jen v  mém pokoji nebo na různých demonstracích a mám jistotu, že ani v jednom případě se nemusím bát o svoje bezpečí. (žákyně 9.A)

SVOBODA, můžu si dělat co chci . Ale nechtělo by se mi v té době žít. (Lukáš Vašátko 6.C.)

Svoboda pro mě znamená, když si člověk může dělat co chce, může mít svůj názor, může kam chce a nikdo mu v tom nebrání atd. (Natálie Barošová 6.B.)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.