Poznej Jesenicko!!

Poznej Jesenicko!!
Pošlete tento příspěvek ostatním!

V pátek 18. září proběhla startovací akce s názvem Jesenický patriot.  Akci odstartoval pan ředitel Dominik Liberda a paní starostka Zdeňka Blišťanová. Téma projektu cílí na náš region. Naším prvním úkolem bude vytvořit figurku reprezentující naší třídu. Třídy budou mezi sebou soutěžit o nejlépe nazdobenou figurku.

Dostali jsme brožurku, ve které jsou následující úkoly. Jako první výzva je ,,Za historií textilního vlákna“ Jeseník má bohatou historii výroby textilu, posledním velkým podnikem byl místní Moravolen. Ten zná i tvoje babička.

Druhá výzva je ,,Za rozvojem našeho města“ Jeseník se v posledních 30 letech začal rozvíjet a vzniklo zde několik firem, které jsou známe po celém  Česku i v zahraničí, vzniklo mnoho nových budov a míst.

Další výzva je ,,Za sílou kapky vody“ Celý svět nyní řeší nedostatek vody pro své obyvatele. V Jeseníku máme vodu kvalitní a máme jí stále ještě dost, ale  i tak musíme řešit, jak s ní správně nakládat, aby této vody byl dostatek.

Čtvrtá výzva je ,,Za tajemstvím místních čertů“ Jeseník a jeho okolí nabízí mnoho zapomenutých míst uprostřed lesů, které skrývají svá tajemství. Máš nějaké takové místo, kam rád chodíš?

Jako poslední výzva je ,,Za kouzlem léčivých pramenů“ V Jeseníku a jeho okolí se nachází stovky pramenů, které léčí již od dob prvního vodního lékaře Vincenze Priessnitze.

Pravidla:

Za každou osobu vyfocenou na daném místě získává daná třída 1 bod, ale pokud na stejném místě bude vyfocen žák opakovaně, třída nezískává žádný bod.

 

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *