Přichází Mikuláš, anděl a čert…

Přichází Mikuláš, anděl a čert…
Pošlete tento příspěvek ostatním!

       Jak asi všichni víme, 6.12. se slaví Mikuláš, den kdy se někteří z nás převlékají za anděla, čerta nebo již zmíněného Mikuláše. Pro některé je tento den velice důležitý, ale někteří by si ho nebýt novin, časopisů nebo internetových stránek ani nevšimli. Jak jste na tom vy? Je pro Vás tento svátek důležitý nebo ho skoro nevnímáte? Máte nejradši anděla, čerta nebo Mikuláše? Zeptali jsme se učitelů a žáků 2.stupně ZŠ Nábřežní na tyto otázky:

1. Co pro vás tato tradice znamená?
2. Která bytost je vám nejsympatičtější? A proč?

1.Pro mě je svatý Mikuláš symbol adventu. Známka toho, že se již blíží Vánoce, svátky klidu a pohody.

2. Jednoznačně čert. Nevnímám jej jako zlou bytost, ale jako bytost potřebnou a nutnou. Jo, kolik dětí se již díky čertovi polepšilo. (učitelka)

1.No Mikuláš už pro mě moc neznamená, ale až bych měla (pokud bych měla) děti, tak rozhodně chci ať to prostě slavíme. Aspoň do doby dokud to budou brát. 2. A nejsympatičtější mi je asi anděl, ale nevím proč. (žákyně 9.A)

1.Je to pro mě důležité, protože já ráda slavím takové tradiční věci a dostávám dárečky. 2. Anděl, protože jsem hodněkrát byla za anděla. (žákyně 9.A)

1.Připadá mi to  jako dobrý svátek. Pro mě to znamená začátek Vánoc.  2. Asi Mikuláš. Protože ho mám rád, a je to takový půl na půl. (žák 6. roč.)

1.Něco co se opakuje pořád dokola a lidi to baví, jinak by to nedělali. 2. Asi anděl, protože tě            ochrání před čertem a taky je většinou hodný a přijde mi sympatický. (Tereza Janíčková, 6.A)

1.Přijde mi to jako dobrý začátek adventu. 2. Podle mě asi anděl, co si budeme, je to ten hodný a milí andílek. (Veronika Konečná 6.A)

Lukáš Vašátko (6.C) se ptal:

  1. Měla by být dodržována.

2. Mikuláš, protože vyjadřuje spravedlnost, čistotu.

  1. Měla by být dlouhodobá a tradiční.

2. Mikuláš,kvůli jeho tradici a jeho poselství.

  1. Je to hezká tradice a měla by pokračovat.

2. Mikuláš,sympatický. (žák 6.C.)

  1. Tato tradice je velmi sympatická, a mám ji rád.

2. Čert, protože jsem taky takovej.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.