Škola otevřela školní bufet

Škola otevřela školní bufet
Pošlete tento příspěvek ostatním!

Ještě před vánočními prázdninami proběhlo slavnostní otevření školního bufetu. Zatímco před prázdninami jel v provizorním režimu, nyní již bufet každodenně otevírá své okénko, aby potěšil svou nabídkou nejen žáky, ale i zaměstnance školy. My jsme neváhali a udělali si malý průzkum mezi žáky, kteří se neostýchali vyjádřit svůj názor. Vše jsme zkusili přehledně shrnout.

Klady

Nejčastěji se objevovala spokojenost s nabídkou školních pomůcek. Přeci jen, zadaří se někdy doma něco zapomenout, že? Tužky a pera ve školním prostředí také nemají dlouhou trvanlivost. Je fajn, že zde existuje možnost rychlého dokoupení. Nicméně, pokud by se nabídka ještě trochu rozšířila, spokojenost by určitě ještě stoupla.

Dalším kladem, kterého se však bohužel již nedočkáme, byla nabídka domácích výrobků. Šlo jen o testovací zkoušku před oficiálním spuštěním celého projektu, nyní se nabídka musí řídit pamlskovou vyhláškou.

Co je to vlastně pamlsková vyhláška? Čti zde: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/pamlskova-zacne-platit-20-zari-2016 

Zápory

Těch se bohužel nasbíralo více, ale tým ZŠJesNews nelenil a loudil další informace u zodpovědných osob a již teď vám můžeme prozradit, že spoustu věcí bude a je v řešení, a že se máme na co těšit.

Příliš zdravá nabídka – stravovat se nezdravě je populární i u žáků naší školy. Není proto divu, že se většina shodla na tom, že nabídka produktů je příliš zdravá a chybí tak oblíbené pochutiny v podobě chipsů, masových baget s pořádným podílem majonézy a kdo by to ještě nezalil sladkou kolou, že? Tady vás musíme zklamat. Pamlsková vyhláška prodej takových potravin zakazuje.

Úzká nabídka nebo? – co by ale mohlo být v souladu s vyhláškou, je prodej netradičního ovoce. Tedy nenabízet jen tradiční jablka, banány, mandarinky a další, ale třeba lesní ovoce, jako borůvky, maliny, jahody a další. To by jistě nalákalo nové zákazníky.Někteří by ocenili také prodej lahví s pitím nad 0,5 l.

Otevírací doba – nesouhlas padl i s otevírací dobou. Co když se kružítko rozbije o přestávce před 4. vyučovací hodinou a zrovna se píše písemka? Že je bufet otevřený jen před vyučováním a o velké přestávce, některé zřejmě může stresovat.

Zaměstnáte nás? Mnoho žáků by také uvítalo, kdyby se mohli podílet na obsluze bufetu. Tedy střídat se po jednotlivých třídách apod. I o tom už se něco šuškalo…

Byli jsme ujištěni, že bufet je teprve v rozjezdu a na svém úplném začátku. Čeká se momentálně na návrh názvu z řad žáků. Čeká se oživení nabídky různými saláty, džusy, šťávami a mnoho dalšími. V plánu je jistě ještě dovybavení a zvelebení prostor. Jak můžete vidět na fotkách, volných regálů je ještě spoustu, takže můžeme očekávat již brzy rozšířenou nabídku.

Pokud byste měli další poznámky k provozu školního bufetu, neváhejte nám je sdělit.

Tak snad tyto informace a sdělení žáků padne na úrodnou půdu. Jestli skutečně přijdou nějaké novinky, které náš školní bufet oživí, můžete koneckonců zjistit sami, když budete bufet pravidelně navštěvovat.

 

 

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.