Austrálie a Nový Zéland: na Novém Zélandu během období Vánoc je Léto, Santu v této zemi doprovázejí klokani. Nemají vánoční večeři, ale oběd na ten se podává drůbež nebo mořské plody.
Francie: Mají vícechodovou večeři, u které si dávají na čas. Na večeři jedí mořské plody a typickou čokoládovou roládu. Dárky jim roznáší Père Noël, do punčochy, kterou děti dávají pod stromek.
Brazílie: V Brazílii se Vánoce slaví velkolepými oslavami doprovázené ohňostroji. Dárky dětem nosí Santa Clause, který je přináší přesně o půlnoci.
Rusko: Pravoslavné Vánoce se v největším státě světa slaví dvojím způsobem. Na tři krále nebo na nový rok, dárky dává pod nazdobenou jedličku a chodívá společně se Sněhurkou. U jedličky rodina tančí, zpívá a ujídá mandlový nákyp se sušeným ovocem. Během oslav nového roku jedí vepřové maso, křen a typický perník.
Amerika: pro Ameriku jsou typické nazdobené světélkující domy. Na večeři se podává pečený krocan s nádivkou, oblíbený je také pudink nebo dýňový koláč, dárky nosí následující den ráno Santa Claus.
Japonsko: Vánoce se neslaví, ale uchytili se zde určité tradice. V osmdesátých letech spustila síť restaurací KFC marketingovou kampaň „Kentucky na Vánoce“, která se ale stala národní tradicí.