Workshop na škole eMko

Workshop na škole eMko
Pošlete tento příspěvek ostatním!

Dne 12.12 se zúčastnili kluci z Nábřežní a z ostatních škol Jesenicka otevřených dveří na SOŠ a SOU. Jednalo se o prohlídku školy a představení všech jejich vymožeností. S podporou IKAP, která umožňuje návštěvu kroužků, např.  Abeceda zámečníka atd… S tímto projektem se škola také dočká nových počítačů a 3D tiskárny.

První zastávkou byly dílny, kde jsme se seznámili s ručními pracemi. Kupříkladu CNC stroje nebo instalatérské ukázky. Pro některé žáky byla připravená i soutěž.

Dalším místem byla škola samotná, kde jsme se poprvé seznámili s pár obory. Nebylo to nic moc, měli v tom chaos a nikdo nevěděl kam má jít. Ale někam jsme se aspoň dostali. Předmětem, kde se nedělo nic, stáli jsme tam a nikdo se nás neujal, nebo neřekl, co tam dělají,  je právě Elektrotechnika. V ukázce CAD programu nás paní učila s programem Autodesk AutoCAD, program slouží pro návrh staveb či jiných věcí. Paní učitelka nás učila s počítačem,  jak kdyby jsme s ním neuměli. Na konci jsme se ani všichni nesetkali, někteří byli někde jinde, než měli být. Opravdu chaos.

Celkově musím tuto akci zhodnotit 5/10. Ale musím říci, že tyhle akce už zažijeme málokrát. Líbilo se mi jen pár věcí, např. práce s  virtuálním svářečem, nebo jak funguje motor u auta.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.